piątek, 6 czerwca 2014

Koszulka z ważką DIY

To moje pierwsze DIY, więc proszę o nieco wyrozumiałości, ewentualne uwagi mile widziane. Tak czy owak mam nadzieję, że komuś się spodoba i przyda.

Jak zmienić starą, nudną koszulką w fantastico koszulkę z ważką? ;)1. Co będzie potrzebne: ciemna (np. granatowa) bawełniana koszulka, laminowana kartka wymiar A4(np. okładka czasopisma), nożyczki, dziurkacz z zawartością :), wybielacz, pojemnik ze spryskiwaczem i folia.


2. Składamy papier na pół, rysujemy naszego robala i wycinamy szablon:
3. Umieścić folię wewnątrz koszulki, żeby zabezpieczyć tył, ułożyć szablon, wysypujemy z dziurkacza konfetti i rozłożyć wokół motywu:

4. Spryskać wybielaczem, najlepiej nie więcej niż dwa razy, poczekać chwilę, aż pojawi się efekt i zdjąć papier i gotowe:Jasne kropki zrobiłam na koniec, patyczkiem, mam tendencje do przedobrzania, na szczęście w porę się powstrzymałam ;)Ten pomysł widziałam w wersji anglojęzycznej, z ptakiem, nie widziałam polskiej więc postanowiłam zrobić i dodałam troszkę ode mnie. Oczywiście będzie mi niezmiernie miło jeśli ktoś kogo zainspiruje to do wykonania własnej koszulki poda linka do mojego DIY :)


Mój blog jest w uśpieniu ostatnio. Potrzebuję jednak czasami się uzewnętrznić z moich różnych pomysłów, więc będę robić to tu lub w nowym blogu, a ten tu będzie spał na wieki. Masa solna odchodzi w każdym razie w odstawkę na czas nieokreślony. :)

4 komentarze: